Starptautiska foto akcija OSTA. CILVĒKS. VĒSTURE.


Šogad par godu Rīgas ostas 815 gadu jubilejai, biedrība “Rīgas brīvostas padome” organizē starptautisku foto akciju OSTA. CILVĒKS. VĒSTURE. Akcija notiek Rīgas brīvostas teritorijā un Daugavas akvatorijā līdz Dzelzceļa tiltam.

Akcijas mērķis ir, apkopojot Rīgas ostas vēsturiskās fotogrāfijas un fiksējot ostas dzīvi šodienā, radīt dokumentālu foto arhīvu, kurā tiks atspoguļota ostas ikdiena, darba ritms, vēsturiskā izaugsme un sasniegumi. Akcijas rezultātā tiks izveidota foto izstāde Rīgas pilsētvidē 2015. gada novembrī, vairākas ceļojošās izstādes izstādes, dokumentāla filma, kā arī foto albums, grāmata ar spilgtākajām akcijas laikā fiksētajām un arī vēsturiskajām fotogrāfijām.

Organizētāji uzsvēr, ka akcijas galvenais akcents ir ostas teritorijā strādājošie cilvēki, sākot no dokera, lokomotīves mašīnista, loča un beidzot ar ostas kapteini. Cilvēki ir lielākā ostas bagātība un vērtība. Viņi ir tie, kuru darba rezultātā Rīgas osta ir kļuvusi par vadošo ostu visā Ziemeļeiropas reģionā.

Akcijā ir aicināti piedalīties gan starptautiski atzīti ārvalstu un Latvijas profesionālie fotogrāfi, gan ikviens Latvijas foto entuziasts, ne tikai fiksējot ostas ikdienu, bet arī iesūtot vēsturiskus ostas foto attēlus.


Starptautisko foto akciju OSTA. CILVĒKS. VĒSTURE var iedalīt 2 posmos.

Akcijas pirmā posma OSTA.VĒSTURE norises laiks ir no 2015. gada 7. līdz 21. septembrim, kad visi foto entuziasti, interesenti un profesionālie fotogrāfi ir aicināti piedalīties foto konkursā, iesūtot savas jau esošās fotogrāfijas, kurās ir atspoguļota Rīgas ostas vēsture, tās attīstība, dzīve līdz šodienai.

Visas iesūtītās fotogrāfijas būs aplūkojamas akcijas mājas lapā www.ostacilveksvesture.lv un sadalītas 3 tematiskajās kategorijās:

  1. Vecākā fotogrāfija, kas izdarīta Rīgas ostas teritorijā.
  2. Pārsteidzošā osta.
  3. Fotostāsts par Rīgas ostu, tās cilvēkiem.

Akcijas otrā posma OSTA.CILVĒKS norises laiks ir no 2015. gada 21.-27. septembrim, kad īpaši uzaicināti ārvalstu un Latvijas profesionālie fotogrāfi un Latvijas foto entuziasti, nedēļas laikā aptverot plašu tēmu loku, fiksēs ostas dzīvi, darbu un cilvēkus.

Foto akcijas otrā posma norises laikā fotogrāfiem, entuziastiem un interesentiem, ar fotoakcijas laikā un Rīgas Brīvostas teritorijā uzņemtām fotogrāfijām, būs iespēja piedalīties vēl vienā foto konkursā sekojošās kategorijās:

  1. Portrets. Cilvēks.
  2. Foto stāsts.
  3. Ostas ainava.

Visiem entuziastiem, kuri vēlas fotografēt ostas teritorijā ir nepieciešamas speciālās atļaujas. Tās varēs saņemt pēc anketas aizpildīšanas un piesakoties elektroniski līdz 2015.gada 18. septembra plkst. 17:00.

Visas konkursiem pieteiktas fotogrāfijas izvērtēs žūrija. Abu konkursu uzvarētāji tiks paziņoti līdz 2015.gada 19.oktobrim. Katra akcijas posma katras kategorijas pirmās vietas ieguvējam tiks izmaksāta naudas prēmija EUR 1000 apmērā, otrās un trešās vietas ieguvēji tiks pie jauniem Apple iPad planšetdatoriem vai iPhone 6.serijas mobiliem telefoniem.

Papildus tiks noteikta foto akcijas otrā posma populārāka fotogrāfija. Tas notiks izmantojot balsojumu akcijas mājas lapā www.ostacilveksvesture.lv. Balsošana par foto akcijas otrā posma konkursā iesniegtajiem darbiem notiks no 2015.gada 28.septembra līdz 11.oktobrim. Populārākas fotogrāfijas autors saņems organizatoru specbalvu.

Ar starptautiskās foto akcijas OSTA. CILVĒKS. VĒSTURE. nolikumu un tehniskajiem priekšnosacījumiem, visi interesenti var iepazīties akcijas mājas lapā www.ostacilveksvesture.lv sadaļā nolikums. Foto akcijas norises teritorijas karte atrodama šeit. Pie akcijas teritorijas ir pieskaitāma arī Daugavas akvatorija līdz dzelzceļa tiltam.


Praktisko akcijas organizāciju un koordināciju veic fotostudija “Imagine”.


Partneri

Rīgas Brīvostas pārvaldeBLBUniTekCompass TransitAlpha ShippingMerktransBCTStrekRīgas Universālais terminālsSIA BGSCeltniecības kompānija BMGSBaltic Marine ServicesSIA Eko OstaKrievu salas terminālsLaconLNK IndustriesMagnat GroupSIA NaftimpeksSIA OVISIA Riga fertilizer terminalRIX ShippingRiga Passenger TerminalSIA SKONTO BŪVESIA Systems TerminalSIA RKF TransceltnieksVega StividorsVexoil BunkeringSIA Woodison TerminalA/S Baltijas Tranzīta Serviss