Photographers

Foreign Photographers


Sergey Kivrin
Foto žurnālists, atzīts par vienu no labākajiem sporta fotogrāfiem. Viņu mīl, viņš ir pieprasīts, viņam uzticas. Sergeja Krivina arhīvā ir fotogrāfijas no krīzes punktiem, slavenību portreti, pilsētas ainavas, reklāmas fotogrāfijas un, protams, sporta fotogrāfijas. Fotogrāfs sadarbojas ar „Associated Press”, „Reuters”, „Agence France – Presse”, Austrumu tīkls, „Los - Angeles Times”, „The New York Times”, kā arī ar labākajiem Krievijas un starptautiskajiem žurnāliem. Starptautisku foto konkursu laureāts – „ADIDAS - AIPS – CANON” (Francija), „World Press Photo” (Holande), „Humor Photo” (Beļģija), un „NIKON” (Japāna). Ik gadu viņa fotoizstādes aplūkojamas skaistākajās izstāžu zālēs.
Alexander Gronsky
Ainavu fotogrāfs. Pazīstams ar Krievijas ainavu fotogrāfijām, kas izstādītas vairākās personālizstādēs, saņēmušas balvas un ir publicētas grāmatā „Pastorāls” (2013). Fotogrāfs sadarbojas ar reklāmas aģentūrām, korporācijām un humanitārajām organizācijām. Saņēmis balvas „World Press Photo” (2012), „Prix Photographique Ville de Levallois-Epson” (2011), „Foam Paul Huf Award”, “Silver Camera Grand Prix”, Maskava (2010) u.c. Fotogrāfa personālizstādes bijušas skatāmas Tokijā, Parīzē, Maskavā, Ņujorkā, Bogotā (Kolumbija).
Markus Marcetic
Kino režisors, fotogrāfs un dažādu mediju producents, kurš darbojies vairākos Zviedrijas un starptautiskajos laikrakstos, uzņēmumos, nevalstiskajās organizācijās, ieskaitot „The Independent”, „GEO”, „Forbes”, „Discovery”, „Le Monde”, „The Fader”, „Courrier International”, „Royal Swedish Academy of Sciences”, „Bloomberg”, „MSF” un „Libération”. Markuss ir pieredzējis laikrakstu fotogrāfiju redaktors, kā arī vairāku fotogrāfiju grāmatu redaktors un fotoizstāžu kurators. Markuss ir piedalījies arī foto projektā “Viena diena Latvijā”.
Xavier Lambours
Ksavjē Lambūrs ir viens no izcilākajiem kino pasaules fotogrāfiem, viņš fotografē mūsdienas, tomēr neaizraujas ar maigu gaismu un romantiskiem attēliem pie kādiem lielākoties visi esam pieraduši. Dažas no autora fotogrāfijām ir pat nežēlīgas/negantas. Ksavjē ir fotografēto vidū ir Fransuā Trifo, Liliana Giša Entonijs Pērkinss, Mārtins Skorsēze, Žanna Moro, Roberts De Niro un daudzi citi. Ksavjē Lambūrs ir bijis vairāku kinofestivālu fotogrāfs un jau septīto gadu viņš ir Lokarno (Šveice) filmu festivāla oficiālais fotogrāfs. Fotogrāfs turpina karjeru kā reportieris un portretists tostarp tādos preses izdevumos kā „GEO” un „Les Cahiers du Cinema”.
Stefan Jermann
Fotogrāfs un mākslinieciskais vadītājs no Cīrihes, Šveicē. Štefanam patīk pētīt sejas, dvēseles, vietas, agrā rīta miglu, novatoriskas koncepcijas, labi veiktu tipogrāfijas darbu, maztirāžas grāmatu izdevumus, stāstus aiz stāstiem un viņa burulaivu. Štefans strādā ar tādiem zīmoliem kā „Forbes Magazine”, „BMW”, „Mercedes Benz”, „Credit Suisse” un citi.
Guo Qun
Go Cjuņs (Go Qun) ir Xinhua Ziņu aģentūras (Xinhua News Agency) starptautiskā ziņu departamenta redaktors, Rīgas un Maskavas filiāles korespondents.
Janek Skarzynski
Viens no pasaules lielākās foto aģentūras "Agence France-Presse" vadošais reģionālais fotogrāfs. Viņa darbi skatāmi visos lielākajos pasaules izdevumos. Fotogrāfs, ko var ieinteresēt ar projektiem, kas sniedz no profesionālās ikdienas atšķirīgu redzējumu un pieredzi.
Hans Engels
Brīvmākslinieks kas dzīvo un strādā Minhenē, Vācijā. jau 30 gadus arhitektūra un tās vēsture ir viņa uzmanības centrā. Kultūras norises sabiedrībā ir radušas atspoguļojumu fotogrāfijās. Viņa darbi rādīti izstādēs visā Eiropā, Āfrikā, Amerikā un Āzijā.
Stig Stasig
Stigs Stasigs (1961) ir fotogrāfs un mākslinieks, kas strādā Kopenhāgenā, Dānijā. Viņš vada radošo darbnīcu, kas specializējas augstas kvalitātes fotogravīras & lielformāta digitālā giclee / pigmenta drukāšanā. Vairākkārtējs starptautiskā foto konkursa "Press Photo of the Year" balvas ieguvējs. Viņa darbi izstādīti gan Eiropā, gan Amerikas Savienotajās valstīs.

Latvian Photographers


Alnis Stakle
Dzimis 1975. gadā dzīvo un strādā Latvijā. Interesē urbānā vide kā fenomens, kas pašos pamatos ir sociālās pieredzes produkts. Jebkuras pilsētas esamība ir balstīta cilvēku dziļākajās pamatvajadzības – būt siltumā, drošībā un savējās kopienas vidū. Tomēr mūsdienās pilsētas ir kļuvušas par neizmērāmām aglomerācijām, kuru sociālajās un arī arhitektoniskajās konstrukcijās cilvēki ir raduši ne tikai patvērumu un drošību, bet arī sajukumu, atsvešinātību un vientulību. Pie nozīmīgākajām pēdējo gadu izstādēm jāmin – „Biežņa”, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Rīgā 2013. gadā un 2012 „Vienkāršs stāsts”, Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs, Rīgā un „Not Even Something”, Mākslas centrā “Bozar”, Briselē 2012. gadā. Šogad atzīts par uzvarētāju 4. „Scopio International Photography Contest” (Porto, Portugāle), vairāku citu konkursu balvu ieguvējs.
Aivars Liepiņš
Dzimis Rīgā 1953. gadā, Kundziņsalā. No 1977. gada strādā par štata fotogrāfu dažādos preses izdevumos, pašlaik laikrakstā Diena. Vairākkārt atzīts par labāko preses fotogrāfu Latvijā. 1992. gadā nominēts „Fox Talbot” balvai Lielbritānijā. Bijis daudzu oficiālu pasākumu un oficiālu valsts vizīšu akreditēts un oficiālais fotogrāfs. Paralēli darbam presē veido personīgus foto projektus. Tie ir realizējušies vairākās personālizstādēs, kuras eksponētas gan Latvijā, gan arī galerijās un muzejos Eiropā un Amerikā. Viena foto albuma autors. Daudzu albumu un ilustrētu izdevumu līdzautors. Vistuvākā autoram ir sociālā fotogrāfija, subjektīvs foto dokuments. Uzsācis arī pasniedzēja darbu.
Andris Eglītis
Dzimis 1959 gadā Smiltenes pusē, Grundzālē. Fotografē gandrīz tikai dabu: ainavas, tuvplānus, noskaņas…. Īpaša mīlestība – zvēri un putni. Fotogrāfiju apguvis pašmācības ceļā, dokumentējot dabas parādības un norises. Labākais skolotājs bija "National Geographic" un līdzīgi izdevumi. Ilgāku laiku strādājis žurnālos "Lauku Dzīve", „Latvijas Daba"un "Mežs", šobrīd "Medības Makšķerēšana Daba"(MMD) un bērnu dabas žurnālā "Zīlīte". 2006.gadā uzvarējis „Fujifilm” fotokonkursā „Euro Press Professional Awards” kategorijā „Wildlife” ar dzīvnieku foto sēriju "Izdzīvošanas likums". Ir bijušas 8 personālizstādes gan Latvijā gan ārzemēs.
Andris Kozlovskis
Andris Kozlovskis (1975) jau vairāk kā 25 gadus darbojas Latvijas preses fotogrāfijas laukā kā laikrakstu,žurnālu štata fotogrāfs, foto redaktors un brīvfotogrāfs ar specializāciju portretu un dokumentālajā fotogrāfijā. Sadarbojas ar žurnālu "Rīgas Laiks". Paralēli praktiskajai fotogrāfijai pasniedz fotogrāfiju gan akadēmiska, gan interešu līmeņa auditorijai. Šobrīd vada jauniešu fotostudiju BJC "Rīgas Skolēnu pils". 2004. gadā saņēmis 1. godalgu Krievijas Preses foto ikgadējā konkursā, bet 2012. sudraba godalgu Starptautiskajā Taškentas foto biennālē. Piedalījies daudzās grupu izstādēs, kā arī rīkojis personālizstādes Latvijā, Nīderlandē un Slovākijā. Kopš 2012. gada ir oficiālais Fujifilm X-sērijas fotogrāfs Latvijā.
Andrejs Strokins
Fotogrāfiju apguvis Andreja Granta kursos un ISSP vasaras skolas meistarklasēs. Kopš 2011. gada aktīvi strādā pie personīgiem projektiem un izstādās gan Latvijā, gan ārzemēs, tostarp, Turcijā, Francijā, Portugālē un Īslandē.
Ieva Salmane
Fotogrāfes Ievas Salmanes īpašais pasaules redzējums ir novērtēts gan vairākās izstādēs, gan glancētos žurnālos Latvijā un ārpus tās robežām. Atsevišķi izceļama ir mākslinieces spēja parādīt kadrā portretus, notverot mirklīgas emociju nianses, ar sīkākajām detaļām parādot cilvēka būtību.
Mārtiņš Plūme
Ar sajūtu medīšanu un nofiksēšanu aizrāvies jau kopš 2003. gada. Uzskata, ka fotografēšanas dziļumu un savu ceļu atradis, esot kopā ar spēcīgiem draugiem, fotogrāfiem - mācoties, mēģinot, ekspermentējot un attīstoties. Un, zin, ka katru mirkli var sajust, pat caur fotogrāfiju, neatkarīgi no tās vecuma.
Gints Ivuškāns
Pēc vairāk nekā piecu gadu ilgas pieredzes Foto ziņu aģenturā F64, iemīlējis reportāžu - koncertu, sporta pasākumu, portretu iemūžināšanu. Fotogrāfijā visaugstāk vērtē patiesu, neatkārtojamu emociju notveršanu, kas padara fotografēšanas procesu unikālu. Piedalījies dažādās izstādēs un konkursos, kur esmu guvis arī atzinību, tostarp „The Best Reportage Photo 2nd Runner Up”, “Baltic Portrait Photo Contest 2014, I Am Photograher Festival” Tallinā.
Edijs Pālens
Nacionālās informācijas aģentūras LETA fotogrāfs. Par mani stāsta fotogrāfijas un es stāstu ar savām fotogrāfijām. Vairāku konkursu laureāts tostarp “Latvijas Žurnālistu savienības” gada balva “Profesionālākais žurnālists 2013″ nominācijā “Labākais preses foto”
Viesturs Koziols
Ar fotografēšanu nodarbojas jau 25 gadus. Ir fotografējis vairākiem Latvijas drukātajiem un arī elektoniskajiem medijiem. Strādājis kā fotogrāfs pasules hokeja čempionātā Kanādā. Portrets, fotostāsts un fotogrāfjas no gaisa (helikopters un gaisa balons) ir stiprās viņa puses.
Ilmārs Znotiņš
Fotogrāfs ar izvēles iespējām, kura bērnībā, daudzdzīvokļu nama vannas istabā, kur, parasti, cilvēki mazgājās vai sālīja gurķus, spīdēja sarkanā gaisma, jo tur viņa tēvs "kopēja " bildes. Fotogrāfija ir viņa dzīvesveids.
Gunārs Janaitis
Brīvais fotogrāfs, kura pamatžanri ir portrets, reportāža, teātra foto, reklāmas foto, ainava, klusā daba. Sadarbojas ar Latvijas teātriem un operu, reklāmas aģentūrām, izdevniecībām un periodiskajiem izdevumiem. Viņa arhīvs uzkrājis ievērojamu radošo personību, kultūras darbinieku un sabiedriski politisko personu porteru galeriju, kultūras dzīves hroniku, kā arī Atmodas laikā (1987-1991) radīta apjomīgs politiski sabiedrisko pārmaiņu notikumu emocionāla hronika ar vēsturisku un māksliniecisku vērtību. Saņēmis vairākus desmitus starptautisku balvu, piedalījies un veidojis daudz vērienīgas fotoizstādes. Kultūrkapitāla fonda mūža stipendiāts.
Jānis Saliņš
35 gadus jauns fotogrāfs, pašnodarbināts meistars, ar bilžu kameru aktīvi rokās darbojas 17 gadus. Pieredze ir iegūta gan reģionālajā laikrakstā, gan vēlāk foto aģentūrā Rīgā. Lielākie līdz šim sasniegumi 2006. gadā 1. vieta „Latvijas fotogrāfijas Gada balvā” dokumentālās fotogrāfijas kategorijā un iegūtais Grand Prix portretu kategorijā "Baltic photo contest 2012". Dalība izstādēs: 2014. "Pilsēta pilsētā" Rīgas centrāltirgū, Latvija; 2012. "Velopolo spēlētāju portreti " kafejnīcā MIIT, Latvija; 2011. Dienas gada balvas fotogrāfijā nominantu izstāde, Latvija; 2008. "Photo Festival Vilnius Photo Circle" dalībnieku izstāde, Lietuva.
Ojārs Jansons
Fotgrāfija ir tikai līdz galam nesaprastas manipulācijas ar dažāda veida laukumiem! Man nav suņa. Esmu laulībā 30 gadus.